Po dlhých rokoch našej existencie sme sa rozhodli našu činnosť spraviť viac oficiálnou a tak vzniklo združenie, ktoré svojimi aktivitami podporuje fanúšikov hier a literatúry.Tvorba netradičnej literatúry

Hlavným cieľom združenia je samozrejme publikovanie našej viacdielnej ságy - Dobrodruhovia, kde spájame unikátnym spôsobom hru s literatúrou. Skupina ľudí uplatnila svoj herecký talent, aby stvárnila v RPG hre Dračí Doupě hlavné charaktery Dobrodruhov. Ďalší dobrovoľníci sa uplatnili pri tvorbe textu a nádherných ilustrácii a vďaka spolupráci s vydavateľstvom Hydra vám môžeme odohraté príbehy ponúknuť v knižnej podobe na pultoch kníhkupectiev.

Herný turnaj

Už od roku 2011 organizujeme každý rok na prelome novembra a decembra dnes už tradičný Herný turnaj v stolových hrách, kde účastíci bojujú o titul Hráč roka. Súťažiť v ňom môžete vo viac ako 40 stolových hrách. V jednodňovej akcii si zmeriate svoje schopnosti a um v piatich vybraných hrách podľa vášho výberu a vďaka nášmu unikátnemu bodovaciemu systému súťažíte naraz so všetkými účastníkmi. Dokonca aj s tými, s ktorými sa možno pri hernom stole nestretnete.

Herné akcie

Máte svoje obľúbené hry, ale chýbajú vám spoluhráči? Zahrali by ste si radi grandióznu hru preplnenú nádhernými komponentami, ale kvôli vysokej cene je pre vás nedostupná? Nezúfajte! Približne raz do mesiaca organizujeme v Šamoríne herné večery, kde sa v malej skupinke zídeme pri jednej z našich hier. Zameriavame sa nielen na svižné kratšie hry ako BANG, Citadela, Carcassonne, ale aj na zaujímavé strategické hry ako Runewars, Conquest of Nerath, kickstarterové vychytávky Rising Sun, či Lords of Hellas a nájdete u nás aj legendárnu hru Cthulhu Wars s komponentami v celkovej cene prevyšujúcej 500eur! Celkovo sa v našej zbierke nachádza viac ako 100 kusov hier, ktoré podľa obľuby nájdu vždy raz za čas miesto na hracom stole. Celkový zoznam hier si môžete pozrieť TU.Pridaj sa k nám!

Chcel by si prispieť k tvorbe Dobrodruhov?
Chcel by si sa zúčastniť Herného turnaja?
Alebo si prísť len tak zahrať skvelú stolovú hru?
Napíš nám na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a radi ťa prizveme medzi nás!